O nás

CHS "Excellent Bahati" ve volném překladu "Vznešená krása". Když už chovatelská stanice, tak jedině s duší!

Kdo jsme? Blázni jsme. Blázni do naší Ellis!

Můžeme hodiny vyprávět o naší Ellis. Můžeme zde vyprávět o její neuchopitelné povaze. Protože popsat naší Ellis jedním nebo dvěma slovy nejde. Je pro nás vším. Když jsme si ji pořizovali, ani v nejmenším jsme netušili jak moc nám změní život. Mysleli jsme si, že jí poskytneme všechnu lásku co máme, všechen náš čas. Mysleli jsme, že více už dát nejde. Ale ono jde.
Jeden z nás rok chodil do školy, po nocích studoval, aby následně úspěšně složil myslivecké zkoušky. To celé pro ni, pro Ellis.
Ten druhý z nás s nadšením pobíhá v kruhu, s něhou uchopuje Ellis do rukou a staví ji do pozice tak, aby následně sklízela úspěchy. To celé pro ni, pro Ellis.
Každý víkend nehledíc na počasí sedáme do auta a vyrážíme vstříc přírodě, abychom naší Ellis zajistili poznání nového prostředí, aby se mohla radovat z pohybu, aby mohla lítat jak drak na podzim.

Milá Ellis, změnila jsi nám celý náš život. Jsi a budeš vždy naší druhou polovinou.

Jenom Tvoji,

Lucka a Fanda

O nás očima našich nejbližších přátel:

Znáte ten pocit, kdy vám někdo oznámí, že si bude pořizovat potomka, domácího mazlíčka, dům, byt, chatu nebo nové kolo? Jedná-li se o kolegu z práce, většinou sdělení tohoto typu nevěnujete pozornost. Když vám ale jeden z nejbližších přátel oznámí, že si míní pořídit do svého panelového bytu retrívra, zpozorníte. Moji přátelé, Lucka a Fanda si zkrátka po nějakém tom delším toužení po chlupatém miláčkovi řekli, že nadešel ten pravý čas a domů si po pečlivém výběru, přinesli malou, jak jinak, chlupatou kouličku. „Tak to je ona“; tetelili se, když mi jí ukazovali. V očích jim hrálo štěstí, nekonečná něha a odhodlání z té chlupaté kouličky vychovat vychované psisko. Povedlo se. Ellis je nepopsatelná. Nemůžu říct, že Ellis je krásná, báječná, jedinečná. To vše je příliš málo. Ellis je prostě dokonalé zhmotnění čehosi, co vás nutí při delším pozorování ustat a nechat se jen tak lapit do její osobnosti. Kéž by tohle někdo někdy mohl napsat třeba o mně.

S úctou ke svým přátelům, kterých si pro mnohé vážím.

Tereza Svatoňová

A jak to bylo dál?

Původně jsme byli dva. Lucka a Fanda. Bylo nám spolu moc dobře. Procestovali jsme svět, ochutnali jsme spolu nesčetně dobrot u společných večeří, a ty snídaně do postele… Po hodně let jsme si vystačili. Pak přišla do našich životů Ellinka, o ní již víte. Naše Ellis, milovaná Ellis! Modré z nebe bychom jí snesli. Dělá nám jen samou radost, ona je totiž děsně chytrá a krásná!

Jednoho dne jsme se vypravili s Ellis na námluvy, které dopadly na výbornou. Z celého toho namlouvání, narodila se stejně krásná štěňátka jako Ellinka a jejich pan otec - šaramantní Holanďan. A kolik jich bylo? Deset přátelé! Deset klubíček! Popravdě jsme s tolika klubíčky nepočítali, byla tu a vítali jsme je s dojetím. Z deseti klubíček zůstalo nám klubíčko jedno, Dylan. Na svět se dral jako poslední, Fanda mu pomáhal, bylo rozhodnuto.

Ovšem doma je nás pět. Umíme počítat, umíme, do pěti určitě. Ona je totiž u nás ještě jedna krasavice - Agáthka. Z deseti klubíček, byla nám souzena dvě.  Život přináší spoustu radostí, starostí a rošád, které neovlivníte. Nejlépe uděláte, když je přijmete, nebráníte se jim a těžíte z nich štěstí.

Už nechodíme na večeře a snídaně do postele? Ani nápad! Vždyť by nám je snědli, chlupatci jedni :). A vadí to někomu? Je nás pět a dej sílo mezi nebem a zemí, aby to tak bylo, co nejdéle to půjde.

Lucka a Fandachs Excellent Bahati
Golden Retriever
 
www.excellentbahati.com
tel.:+420 604 119 919
© 2010 Excellent Bahati | All rights reserved.
webdesign by
moonbarks