Deníček štěňátek

Nastal den "D" aneb cesta do Holandska (12-15.9.2010)

12.9.2010 nastal den „D“ a my jsme se vypravili za velice pečlivě vybraným ženichem do země tulipánů - Holandska. Přivítání v CHS The Morning Valley bylo velice srdečné a přátelské.

Celým naším pobytem nás provázela příjemná atmosféra umocňovaná pohostinností a otevřeností Ans a Tona van Leeuwenových. Od nadšeného prvního setkání s Dylanem – Ashbury Deep Impact, který předčil naše očekávání, svou pověst a krásu dýchající na nás do té chvíle pouze z fotografií, až po loučení s touto velice milou chovatelskou stanicí...

Od prvního okamžiku jsme věděli, že jsme otce našich štěňátek nemohli vybrat lépe. Dylan je nádherný pes, dělající čest své rase a společně s jeho temperamentem, přátelskou povahou, láskou k lidem i odhodláním splnit své paničce co jí na očích vidí, je ideálním partnerem pro naši nejdražší Ellis.

Ellinka byla úspěšně nakryta pod závojem romantické atmosféry kvetoucí zahrady, třpytícího se jezírka a uklidňujících tónu zpěvu ptáků.

Neradi jsme nechávali za sebou kouzelné městečko Nieuw Beerta, které zůstane dlouho v našich vzpomínkách, a vyrazili zpět k domovu s pocitem dokonalého štěstí.

Slova velkých díků patří Ans a Tonovi, majitelům dech beroucího Dylana a dalších krásných „chlupáčů“ v jejich chovatelské stanici.

Separator

Fotografie z Ellis krytí

05.10.2010
Už běžím, Ellis! Námluvy
Už běžím, Ellis! Námluvy
Bez komentáře... Dylan
Bez komentáře.... Dylan
Království pejsků Království páníčků Nieuw Beerta
Království pejsků Království páníčků Nieuw Beerta

Všechny fotky k nahlédnutí ZDE

Separator

Ellinka čeká štěňátka!

06.10.2010

Dnes byla oficiálně potvrzena březost naší Ellis, více ZDE.
První fotky štěňátek:

Separator

"7" (... to jsme ještě netušili, že "10" :))

10.10.2010

Také je pro Vás číslice 7 šťastnou? Pro nás vždy byla i zůstává…
Dnes nám pan doktor potvrdil 7 štěňátek v Ellinky bříšku.
Musíme Ellis pochválit.  Čekali jsme devět, báli se jedenácti a doufali v šest. Sedm? Ona umí i tohle dokonale!!!

Další snímky z ordinace a nostalgický pohled do Ellis dětství…..

Separator

Procházka v Průhonicích

23.10.2010

Ellince se daří výborně, pěkně se nám zakulacuje a z papání to opravdu není…. Ano, štěňátka nám v bříšku pěkně rostou.  Ač na sebe Ellinka jako správná maminka dává veliký pozor, dnes si pořádně užila procházku v Průhonickém parku.  Procházku s kamarádkami Iris a Jessy, procházku plnou dovádění, klacíčků, sluníčka a podzimních barev.  Za fotky moc děkujeme Petrovi a Daně. Více ZDE.

Separator

Návštěva pana doktora

24.10.2010

Dnes se Ellis byla podívat na svého oblíbeného pana doktora Lázničku. Ten jí zkontroloval v bříšku štěňátka, která byla všechna tak čilá, že jsme tentokrát neudělali ani jeden ultrazvukový snímek. Nicméně drobečkům se daří výborně, tak jako Ellince, která je učebnicovým příkladem vzorné, zdravé, březí fenečky. V číslech - štěnda 6.5 cm, maminka 35.2 kg.

Separator

Další úspěchy Dylana, tatínka našich štěňátek

25.10.2010

Dylan, tatínek našich štěňátek, sklidil další úspěchy na poli výstavním. Na sobotní výstavě ve  Stuttgartu získal titul CAC, VDH-CH, Res. CACIB. Tímto se Dylan stává NĚMECKÝM ŠAMPIONEM VDH a NĚMECKÝM KLUBOVÝM ŠAMPIONEM. Velkou gratulaci posíláme do CHS The Morning Valley!

Separator

TEN, KDO ŘEKL, ŽE SE ŠTĚSTÍ NEDÁ KOUPIT, ZAPOMNĚL NA ŠTĚŇATA....

04.11.2010

Děkujeme všem za gratulace, přání a komplimenty, které dostáváme. Ellince se daří výborně, statečně zvládá i malé těhotenské nevolnosti. Při pohledu na její bříško můžeme opravdu říci, že štěňátka rostou "jako z vody". Ellis už se může pyšnit 37 kg! Až se tomu nechce věřit!

Separator

Přeočkování na Herpes

06.11.2010

Dnes Ellinka navštívila svého pana doktora Lázničku, který jí po pomazlení přeočkoval na Herpes, zvážil jejích 37.5 kg a pochválil, že všechno zvládá na jedničku. Vzorná, zdravá „těhulka“!

Separator

Ellinky 54. den březosti

07.11.2010

Ellinka si zvyká na novou, krásnou porodní bedýnku od svého páníčka. Nepojede ani do Podolí, ani k Apolináři, má doma zarezervován „protekční nadstandardní jednolůžkový pokoj s vůní dřeva“.

Ellis si také pořádně užila návštěvu našich kamarádů Danči a Petra (www.dogmiracle.cz), těm děkujeme za nádherné fotografie. Více foto ZDE.

Separator

Ellinky 58. den březosti

11.11.2010

Den "D" v podobě porodu ještě nenastal a podle všeho to ani nevypadá na svatomartinskou nadílku. Štěňátka jsou jak čertíci, dávají o sobě přes Ellinky bříško náležitě vědět, ale zatím se jim ven nechce. Vše je pro ně pečlivě nachystáno, teď již jen trpělivě čekat...

Separator

V očekávání.....

14.11.2010

Ellince klesla teplota, začíná být neklidná, odpočívá, takže by již brzy měla štěňátka přijít na svět. Držte nám palce!

Separator

Štěňátka jsou na světě!

15.11.2010

Ellinka dnes v noci porodila 4 rozkošné holčičky a 6 krásných chlapečků! První fenečka se prodrala na svět v 0:15, poslední pejsek pak v 5:50. Dnes v noci jsme se opravdu nenudili! Ellince i štěňátkům se daří dobře, novopečená maminka by zasloužila metál za statečnost... Musíme se nyní zase věnovat naší roztomilé nadílce, takže více informací později. Více fotek najdete ve fotogalerii ZDE.

Separator

Návštěva MVDr. Lázničky

15.11.2010

Dnes jsme byli se štěňátkama na výletě. A kde jinde než za naším panem doktorem Lázničkou. Pan doktor se seznámil s každým miminkem, pochválil Ellinku a konstatoval, že může pouze pogratulovat k bezproblémovému porodu a hlavně  k nádherně zdravým „raráškům“. Po cestě jim trošku vyhládlo, takže pan doktor měl v ordinaci pěkný chorál... Všichni už jsme zase doma a Ellis se oddává mateřským povinnostem. Vzorná to maminka!

Separator

Štěňátkům jsou 3 dny

17.11.2010

Více fotek najdete ve fotogalerii ZDE.

Separator

Videa štěňátek

18.11.2010

Do fotogalerie jsme přidali složku VIDEA, v níž najdete videa štěňátek. Pro přímý odkaz klikněte ZDE.

Separator

Štěňátkům jsou 4 dny

18.11.2010

Štěnátkům jsou 4 dny a mají se čile k světu. Přibývají na váze, derou se k mlíčku a tu a tam zapláčou, pokud se zatoulají na druhý konec bedýnky... Holčičky - červená, fialová, oranžová, tmavě růžová, chlapečci pak modrý, zelený, žlutý, tm. modrý, tm. zelený, černý. Více fotek najdete ve fotogalerii ZDE.

Separator

Štěňátkům je 5 a 6 dnů

20.11.2010

Do fotogalerie jsme přidali fotografie štěňátek z 5. a 6. dne. Pro přímý odkaz klikněte ZDE.

Separator

Štěňátka jednotlivě obrazem – 7. den

21.11.2010

Na stránku ŠTĚŇÁTKA přibyla tabulka s váhou, časem a pořadím štěňátek po narození.  Pro přímý odkaz klikněte ZDE.

Nové fotografie jednotlivých štěňátek ze 7. dne po narození ZDE.

Separator

Štěňátkům je 11 dnů

25.11.2010

Štěňátka rostou jako z vody, zkouší své první krůčky a některým se již začínají otevírat očička. Váhové přírůstky v číslech najdete ZDE, obrazem pak ve složce VIDEA. Pro přímý odkaz klikněte ZDE.

Separator

Štěňátka již váží kolem 1.2 kg

29.11.2010

Všechna štěňátka již váží kolem 1.2 kg, mají otevřená očka a pokouší se o první, velice vrtkavé a nesmělé krůčky. Včera byla poprvé odčervena, na odčervovací pastě si sice moc nepochutnala, ale prevence je prevence. Dnes je čeká stříhání drápků, takže další "bobřík odvahy" a to nejen pro ně..... :)

Separator

Štěňátkům je 17 dnů

01.12.2010

Do fotogalerie jsme přidali videa štěňátek ze 14 – 16 dne. Pro přímý odkaz klikněte ZDE.

Separator

Nové fotografie štěňátek z 14. – 19.dne

03.12.2010

Do fotogalerie přidány fotky štěňátek z 14. - 19. den. Více ZDE.

Separator

Štěňátkům je 20 dnů

05.12.2010

Dněšní podvečer jsme strávili s příjemnou návštěvou Dany a Petra. Ellis si přítomnost našich kamarádu, skoro po 4 týdenní pauze bez návštěv, pořádně užila. Vždyť drbání, mazlení a hlazení není nikdy dost!

Samozřejmě Petr s Danou nikdy nepřidou s prázdnou, takže po pořádném vymazlení Ellinky a deseti miminek, přišel na řadu opět Canon a Petrova záliba fotografování. Na výsledek i s přídavkem z vážení stěňátek se můžete podívat ZDE. Petře a Dano, moc děkujeme za milou společnost a opět krásné fotky!

Separator

Štěňátkům jsou 4 týdny

12.12.2010

Štěňátka prozkoumávají byt, postupně svádí sourozenecké souboje a poznávají své nové hračky. Dnes byla podruhé odčervena pastou Banminth, pochutnala si na štěněčích granulkách s mlíčkem, tvarůžku s Pribiňáčkem, ale stejně nejlepší je pořád mlíčko od maminky, takže "útoky" v přesile na Ellinku nemají konce… :)

V pátek také dostala štěněčí záchůdek a postupně se učí hygieně. Velká pochvala "Žluťáskovi", ten jde všem příkladem. Do pelíšku už 2 dny neudělal ani loužičku!

Separator

Nové fotky a videa štěňátek - 4. týden

13.12.2010

Ve fotogalerii najdete nové fotky a videa štěňátek ve stáří 4 týdnů. Pro přímý odkaz na videa klikněte ZDE, pro fotografie pak ZDE.

Separator

Štěňátka a jejich jídelníček

18.12.2010

Štěňátka nám krásně rostou, dovádí a prozkoumavají vše co se dá. Na to potřebují samozřejmě spoustu energie... A kde jí berou? Mlíčko od Ellinky je pořád nejlepší, ale v této chvíli nepohrdnou ani granulkami se štěněčím mlíčkem (vybrali jsme pro miminka Royal Canin), tvarůžkem s medem a pribiňáčkem či masíčkem se zeleninkou. A teď víte, po čem ty naše mrňata rostou před očima :).

Separator

Loučení s porodní bedýnkou

19.12.2010

Nastal čas demontáže porodní bedýnky, která už je delší dobu štěňátkům těsná.... Štěňátka raději prozkoumávají okolí, než aby si hrála a odpočívala na měkoučkých dekách v jejich krásné dřevěné bedýnce, což nechápeme :), ale respektujeme. Demontáž byla jednoduchá, pomocníků a zvědavců bylo také dost....

Separator

Velké focení, štěňátkům je 5 týdnů

20.12.2010

Štěňátkům je 5 týdnů, pěkně lumpačí a užívají si množství návštěv, protože socializace není nikdy dost.... Dnes si mohla opět zadovádět s Danou a Petrem, jejichž přítomnost vždy znamená nejen příjemně strávený čas, ale i velké foceníčko... Na výsledek se můžete podívat ZDE a my jen připojujeme zese velké díky!

Separator

Pozor, pozor! Ze světle zeleného pejska je stříbrný!

21.12.2010

Bohužel výrobce obojků pro naše mrňata opomněl světle zelenou barvu, takže z našeho krásného světle zeleného pejska se stává pejsek se stříbrným obojkem. To jen malá pomoc při rozeznávání štěňátek na fotografiích...

Separator

PF 2011

23.12.2010

Separator

První Vánoce štěňátek

26.12.2010

Štěňátka prožila své první Vánoce. Mohla by si stěžovat, nedostala ani polévku, ani salát, dokonce ani kapříka ne (na to jsou ještě malinká). Ale nebojte, Ježíšek přišel a naděloval.... Více na svátečních videích ZDE.

Separator

Štěňátkům je 6 týdnů

27.12.2010

Štěňátkům je 6 týdnů a vánoční hrátky neberou konce... Více ZDE

Separator

Postoje štěňátek - 6 týdnů

29.12.2010

Netušili jsme, jak složité bude nafotit štěňátka v postojích. Nepostojí, neposedí, pořád vrtí ocáskama, což je za normálních okolností výborné, ale dnes jsme je potřebovali vidět v hledáčku objektivu chvilku v klidu... Nakonec se něco málo povedlo, posuďte sami ZDE.

Rádi bychom také poděkovali Anet (CHS Grand Illusions), která s námi v rámci své původně naplánované odpočinkové návštěvy :), vše absolvovala. 6 rukou je přeci jenom více než 4!

Separator

Máme to statečná štěňátka!

03.01.2011

Víkend byl ve znamení návštěv, mazlení, druhého výletu za panem doktorem a s ním spojené cestování autem. Naše poznatky: štěňátka jsou pořád neuvěřitelně společenská, veselá a mazlení nemají nikdy dost. Štěňátkům nedělá sebemenší problém delší cestování autem, pana doktora vítají bujarým vrtěním ocásků (že by si na něj pamatovala? Ano, je to ten, který na ně koukal už v bříšku!) Štěňátka jsou neuveřitelně statečná! Všechna poznala na vlastní kožíšek očkovací a čipovací jehlu a ani jedno nezaplakalo! Máme to, ale krásná, zdravá, chytrá, veselá a teď i statečná štěňátka! :)

Separator

Postoje - 6,5. týden

06.01.2011

Dlužíme Vám ještě fotky z druhého pokusu postojů z 6,5 týdne. Všechna štěňátka ZDE.

Separator

Štěňátka a sníh

06.01.2011

Štěňátka si užívala krátké hrátky na sněhu... Radost ze sněhu jim nezkazil ani fakt, že páníčci mají jen 2 páry rukou, takže ven nechodí celá psí jedenáctka, ale jde se pěkně po dvojicích. Více ZDE.

Separator

Portréty štěňátek

12.01.2011

Aby toho nebylo málo, tak další fotodokumentace našich malých modelů a modelek. Focení jim šlo výborně, pohovky se nemohla nabažit... Více ZDE.

Separator

Štěňátka 7.- 8. týden

12.01.2011

Do fotogalerie jsme přidali fotky štěňátek z 7. a 8. týdne. Více ZDE.

Separator

Štěňátka a jejich jména

12.01.2011

Po kratší odmlce pár novinek z naší CHS. Štěňátka se nám začínají rozutíkávat do svých nových domovů. Mají se skvěle, dostáváme od nových páníčků informace o jejich velké cestě, první noci, papání, spiknání, učení prvních povelů, mazlení, no prostě o všech všedních radostech, za které MOC DĚKUJEME!

Dlužíme Vám ještě jména našich miminek, tak tady jsou: holčičky - Agatha, Angela Airin, Arwen, Ashira, chlapečci pak - Adys, Andor, Antar, Argon, Armani Dylan a Artush. Fotodokumentace a více o nových domovech našich miminek za pár dnů... Loučení není jednoduché, stesk veliký, doma v menším počtu nějak prázdno....

Separator

Loučení a nový začátek...

Do fotogalerie jsme přidali fotografie z loučení štěňátek. Ani se nám tomu nechce věřit, čas tak letí... Takže si s námi dejte znovu trošku nostalgie, ač tentokrát už bez moře krokodýlých slz... Pro fotografie klikněte ZDE.

Separator

Lednová videa

15.01.2011

Pro zpříjemnění víkendu jsme Vám přidali do fotogalerie část lednových videí - papání, lupmačení, seznámení se se sněhem. Příjemnou zábavu. Více ZDE.

Separator

Nové fotky štěňátek - 10. týden

02.02.2011

Do fotogalerie přidány nové fotky štěňátek z desátého týdne. Více ZDE.

Separator

U Woodyho doma aneb výlet do Varnsdorfu

03.02.2011

O víkendu jsme zajeli na návštěvu za našim "žluťáskem" - Andorkem ala Woodym. Cesta byla dlouhá, ale stála za to! Shledání dojemné, ani minuta zaváhání kdo je kdo a hrátky nebraly konce... V obýváku, kuchyni, pokojíčkách, v parku, v lese a pak zasloužený společný odpočinek v pěti. Těžko, přetěžko se nám odjíždělo... Velké díky naší nové rodince ve Varnsdorfu - Katce, Vaškovi, Haničče a Vašíčkovi, byli jste úžasní a odvážní :). Na naše zážitky v obrazech se můžete podívat ZDE.

Separator

Ashirka - 2. NEJKRÁSNĚJŠÍ ŠTĚNĚ výstavy (MVP EAST CUP 2011, SK)!

21.02.2011

Naše malá “slečna růžová” - Ashira Excellent Bahati měla ve svých 3 měsících svou výstavní premiéru a vedla si ohromně! Se svou paničkou si vyběhala nejen VN1, ale hlavně pak ve velké konkurenci všech štěňátek cenu 2. nejkrásnější štěně celé výstavy! Ashirko máme z tebe ohromnou radost, Ivanko, gratulujeme a jen tak dál!

Mezinárodní výstava psů - EAST CUP, 18. - 20.02.2011 se tentokrát konala v Košicích a Golden retrievery posuzoval pan Damir Skok z Chorvatska.

Separator

U Antárka doma aneb výlet do Českého Dubu

23.02.2011

O minulém víkendu jsme zajeli na návštěvu pro změnu za našim "světle modrým" chlapečkem - Antárkem. Jelikož jsme hlídali na pár dnů Adýska, přijeli jsme opět ve velké sestavě. Co dodat? Dovádění a spontánní radost ze shledání nebrala konce, maminka, sestřička, bráškové.... Z Antárka roste nádherný a chytrý chlapeček (jak jinak, že?) a my jen můžeme poděkovat milujícím páníčkům Vendule a Zdeňkovi i jejich rodině za vstřícné přijetí a bezva den. Na radostné dovádění se můžete podívat ZDE.

Separator

Výlet do CHS Dog Miracle

24.02.2011

Neděle byla ve znaku malých labradořích miminek, společných hrátek, dovádění na zahradě, nového pískoviště a hlavně setkání s kamarádama. To vše pod střechou CHS Dog Miracle. Moc děkujeme, byl to den na který se nezapomíná! Pro nádherné fotografie, za které děkujeme Petrovi a Danče, klikněte ZDE.

Separator

Prvně na cvičáčku

05.03.2011

Dnes byl náš velký den. Za slunného sobotního počasí jsme vyrazili na náš první cvičáček do Koloděj. Bahatíků byla ve skupince miminek převaha a ve složení Agáthka, Adýseka a Dylan se vzorně plnily první povely pod zraky ostatních, hrálo se a dovádělo, koukalo na koníčky a zase se cvičilo... A ač jsme byli nejmladšími žáčky, ostudu jsme si neutrhli a už se těšíme na další lekci. Fotit se bohužel nestihlo, volné ruce paničky jako za dob Ellinky už volnýma nejsou, takže na fotky si musíme počkat na jindy. No, velká rodina je velká rodina!

Separator

Naše nová rodinka

05.03.2011

Dovolte nám představit naší novou rodinku. Prosím, žádné komentáře, že jsme blázni, to už víme všichni :). Jak jsme jednou už napsali: „Člověk míní, život mění…“. Přivítejme v naší velké rodině Agáthku a Dylana.

Separator

Naše nová rodinka v letu...

05.03.2011

Separator

Ashirka na koberci slávy...

08.03.2011

Přidáváme ještě dodatečně pár fotek naší Ashirky z Mezinárodní výstavy psů - EAST CUP, 18. - 20.02.2011. Ivano, ještě jednou gratulujeme, Ashirko, posíláme velkou pusu na Slovensko!

Separator

U Betynky (Arwen) doma aneb výlet do Plzně

13.03.2011

Opět Vám dlužíme pár foteček z výletění z posledního únorového víkendu. Naše cesta tentokrát směřovala za slečnou "fialovou" - Betynkou do Plzně. Všichni jsme si náramně užili dovádění v lese, pózování na pařezech, ochutnávky prvního "podpapíráka" - ach ta naše čuňátka :), hraní s plyšákama a honění myšky na kolečkách, ale to už pěkně v teplíčku u Betynky doma. Jani a Romane, děkujeme za super neděli a i za to, že je Betynka Vaše všechno... Fotografie ZDE.

Separator

Výlet do CHS Grand Illusions

13.03.2011

Využili jsme návštěvy Plzně a navštívili naše kamarády z CHS Grand Illusions. Přivítání 5ti členné smečky Goldenů bylo bouřlivé, zrmzlinový pohár rozmazlující a povídaní nebralo konce. Abinka i Tamík si s našema zlatíčkama ihned padli do oka, takže opět krásně strávených několik hodin. Škoda jen, že ten čas tak letí... Anet děkujeme a už se těšíme na příště. Něco málo fotek ZDE.

Separator

Woody prvně na cvičáku

28.03.2011

Minulý víkend vyjela část naší rodinky za Woodíčkem. Čekal ho první cvičáček, tak jsme museli být u toho. Woodík i jeho páníček byli moc šikovní, vše zvládali na jedničku. „Cenzurou“ prošel i pan cvičitel :), takže kluci, jen tak dál!

Separator

Oslava Ellis 4. narozenin

04.04.2011

Přidali jsme fotky z Ellinky narozenin. Klikněte ZDE.

Separator

Ellinka děkuje gratulantům za milá blahopřání a tady dvě pro radost za všechny...

31.03.2011

Separator

Poslední březnový víkend plný zážitků

05.04.2011

Celý víkend byl opět ve znamení našich štěňátek. Začali jsme návštěvou Artushe, našeho „tmavo zeleného“ chlapečka. Vítání, honičky, štěněčí okousávání, prozkoumávání zahrady, noční „bojovka“ za výhledem rozzářené Prahy...To vše jsme stihli během jednoho večera a náramně si to užili. Míšo a Honzo, děkujeme za krásný večer. Artíku, máme to blízko, takže brzy zase přijedeme. Se sourozencema je velká legranda, co? :)

Sobotu se vyrazilo směr Hradec Králové. Tam na nás čekal náš velký mazel Dennýsek (Argon), „tmavo modrý“ pejsek. Byla to nádhera! Bouřlivé přivítání všech, procházka v lese,  ochutnávání kytiček na zahradě :), seznámení s kočičkou a pro páníčky rozmazlování řízečky a bábovkou. Moc těžko se nám odjíždělo, pusinky od Dennýska a loučení nebralo konce... Vendo, Veroniko a Jiří, děkujeme nejen za krásný den, ale i Dennýska. Jsme rádi, že Vás má!

V neděli byl v plánu cvičák s Adýskem, ale jeho panička zalehla se chřipkou a Agátka měla zase nateklé dásničky z přezubování, tak jsme do Koloděj výjimečně vyrazili sólo - pouze s Dylanem. Kluci byli šikovní, počasí nám také přálo. Šáry, brzy se uzdrav, ať se můžeme zase s „dětičkama“ vidět.

Pro všechny fotky z víkendu klikněte ZDE.

Separator

Procházka s Betynkou

07.04.2011

Využili jsme nádherného jarního počasí na procházku s Betynkou. Štenda se vylítala, páníčci popovídali a Betynka nemohla spustit očka z maminky Ellinky. Nakonec si všichni vzorně zacvičili a ukázali, jak šikovná jsou štěňátka pod vedením svých páníčků. Na fotky z procházky se můžete podívat ve fotoalbu Betynky ZDE.

Separator

Mezinárodní výstava psů - České Budějovice

23.04.2011

Máme za sebou výstavní premiéru a všechna naše zúčastněná štěňátka byla šikovná a zvládla vše na výbornou, tedy na známku Velmi nadějnou :). Pan rozhodčí Z. Antonovič bohužel ve třídě štěňat nezadával pořadí, takže nebylo vítězů ani poražených, ale velkou pochvalu jsme dostali a posudky máme moc pěkné.

Agatha Excellent Bahati - VN

Tmavé oko, nůžkový skus, ve vývinu, ušlechtilá hlava, středně dlouhý krk, korektní stavba těla, pohyb odpovídá věku, korektní úhlení končetin, milá povaha.

Armani Dylan Excellent Bahati - VN

Tmavá barva oka, nůžkový skus, elegantní 5ti měsíční pes, ještě ve vývinu. Typická hlava, středně dlouhý svalnatý krk, milá povaha, výborná prezentace v kruhu, korektní úhlení končetin, standardní osrstění.

Adys Excellent Bahati - VN

Tmavá barva oka, nůžkový skus, 5 měsíců, nadějný pes. Středně silná kostra, ještě ve vývinu, typická hlava, elegantní krk, správná linie, správný pohyb v kruhu.

Děkujeme kamarádům za milou společnost a Šárce za krásnou prezentaci Adýska, byla to i její výstavní premiéra a vyvedla se! Foto ZDE.

Separator

U Airinky doma aneb výlet do Žiliny

01.05.2011

Druhý dubnový víkend byl v duchu velkého cestování za naší sestřičkou Angelou Airin, která si užívá se svou báječnou rodinou v Žilině. Celé dva dny byly plné rozmazlování (jak pejsků tak páníčků :)), nádherných procházek v horách a nekončícího dovádění našich juniorů. I na výcvik přišla řada a musíme pochválit Airinku, je to neuvěřitelně šikovná a bystrá psí slečna. Z celého srdce děkujme rodině Gubalů za nádherný víkend a za to, že se Airince všichni tak věnujete. Má ráj na zemi! Fotky najdete ZDE.

Separator

Víkend s Adýskem

02.05.2011

Předminulý víkend jsme strávili ve společnosti Adýska a jeho paničky Šárky. Štěňátka toho stihla opravdu hodně! Od návštěvy nákupního centra Flora, posezení v kávárně (socializovat se musí pořád :)), procházku i cvičení v lese, obídek v pizzérii, až po první jarní koupání a dovádění na pískovně. Vše jsme pro Vás dokumentovali a ve fotogalerii nejdete výsledek - klikněte ZDE. Adýsku, posíláme pusinku, Šáry, brzy dáme repete, když se ty naše děti tak milují.

Separator

Velikonoční výlet na Lipno

03.05.2011

Velikonoce jsme si tentokrát užívali s kamarádama Albinkou a Akubou na chaloupce na Šumavě. Počasí nám přálo a tak se jelo "pilovat" plavání i na Lipno. Na naše společné dovádění u vody se můžete podívat ZDE.

Separator

Procházka v Milíčovském lese

04.05.2011

Dlužíme Vám ještě obrázky z procházky v Milíčovském lese a děkujeme opět CHS Dog Miracle za dech beroucí fotorgarie. Více ZDE, celé album si pak můžete prohlédnout ve fotogalerii CHS Dog Miracle ZDE.

Separator

Setkání štěňátek aneb jarní výcvikový pobyt v Malém Ratmírově (28.4 - 1.5.2011)

04.05.2011
Naši "Bahatíci"

Minulý týden jsme se zúčastnili prodlouženého výcvikového víkendu pořádaného CHS Chlupaté štěstí v Malém Ratmírově. Účast našich malých „Bahatíků“ byla hojná, takže v sestavě Agáthka, Airinka, Betynka, Adýsek, Antárek, Dylan a Ellinka jsme společně zažívali naše první výcvikové dobrodružství v podobě štěněčí školičky. Pod taktovkou pana Maříka jsme naše ratolesti i nás :) učili poslušnosti, seznamovali se s vodou a usměrňovali psí hrátky v táboře, které by jinak nebraly konce. Moc děkujeme všem, kdo se mohli zúčastnit, děkujeme za jejich obětavost, dobrou náladu, vytvoření skvělé atmosféry a hlavně děkujeme za umožnění našim malým „Bahatíkům“ se po 3 měsících odloučení opět společně vidět.

Dík patří i CHS Chlupaté štěstí za skvělou organizaci a za to, že nás vzali mezi sebe :).

Na naše „dovádění“ se můžete podívat ZDE. Martine, děkujeme za focení.

Separator

Další fotky z výcvikového tábora...

05.05.2011

Krásné fotky od Jany a Romana k nahlédnutí ve fotogalerie Betynky - klikněte ZDE. Nádhera, nádhera!

Separator

Klubová a Speciální výstava retrieverů KCHLS, Humpolec

10.05.2011

O víkendu jsme se zúčastnili dvoudenní výstavy v Humpolci a užili si nejen výstavní úspěchy, ale i další příležitost na setkání části naší velké rodiny - Woodíka, Adýska, Agáthky, Dylana a Ellinky. Štěňátka si vyběhala nejen nádherná umístění, ale i krásné posudky od zahraničních rozhodčích. Všem moc gratulujeme!!!

Sobota 7.5.2011 - Klubová výstava retrieverů KCHLS
Třída štěňat, rozhodčí: fenky - Mr. Arnold Ryder (UK), psi - Mrs. Sussanna Höger (A)

Agatha Excellent Bahati - VN1
Armani Dylan Excellent Bahati - VN2
Andor Excellent Bahati „Woody“ - VN3
Adys Excellent Bahati - N

Nejsme jedni z těch, kteří by si stěžovali na posuzování rozhodčích, ale nedá mi neokomentovat zbytečně přísný přístup paní Höger v hodnocení štěňátek. Nikdy jsme se nesetkali se situací, která nastala v sobotu, kdy např. v kategorii dorostu dostalo 6 štěňat z 9 známku „Nadějný".  Jsou opravdu štěňátka tak nedokonalá, že si toto zasloužila? Jsou to přece ještě mimina, ve vývoji, v růstu, bez hrubých vad... Je opravdu nutné takto „školit“ a demotivovat nadšené páníčky našich budoucích nadějí? No, každý máme právo na svůj názor...

Dylan Agáthka

Neděle 8.5.2011 - Speciální  výstava retrieverů KCHLS
Třída štěňat, rozhodčí: fenky - Mrs. Joyce Ryder (UK), psi - Mr. Karlo Bala (Serbia)

Agatha Excellent Bahati - VN2
Armani Dylan Excellent Bahati - VN1
Andor Excellent Bahati „Woody“ - VN2

Woody a jeho rodina Dylan, Agi, Woody Dylan, Agi a naše maličkosti

Další fota naleznete ZDE.

Separator

XX. Mezinárodní výstava psů CACIB, Letňany

14.05.2011

Seznamování s halovým výstavním prostředím proběhlo v Praze na výbornou. Třídu štěňat posuzovala paní Linda Voláriková (SK) a takto jsme dopadli:

Armani Dylan Excellent Bahati - VN1
Agatha Excellent Bahati - VN2

Fotit v halách pořád neumíme :), takže přikládáme staro-nové fotografie z Humpolce, Jani děkujeme za ně.

Dylan Agáthka

Separator

Pozdravy od Dennýska

19.05.2011

Nemůžeme se nepodělit o krásné fotky Dennýska (Argon Excellent Bahati). No, řekněte, není to fešáček? Verčo, děkujeme za fotky a těšíme se v neděli v Litoměřicích..

Separator

Víkendové výstavní radovánky

22.05.2011

Aby výstav nebylo málo, rozjeli jsme se tentokrát do Litoměřic. Během obou dnů se na nás usmálo velké štěstí a tak jsme domů vezli hned 4 vítězné :) posudky. Bráškové Woody a Denny se také nenechali zahambit, takže všem MOC GRATULUJME! Máme z Vás radost!!!

Sobota - 21.5, Národní výstava psů - posuzovala paní Beate Ting (D)

Agatha Excellent Bahati - VN1
Armani Dylan Excellent Bahati - VN1
Andor Excellent Bahati „Woody“ - VN2

Neděle - 22.5, Mezinárodní výstava psů - posuzovala paní Sigrid Holzer (A)

Agatha Excellent Bahati - VN1
Armani Dylan Excellent Bahati - VN1
Argon Excellent Bahati „Denny“ - VN3

Od paní Holzer máme pro Dylana překrásný posudek, Dylan si jí evidentně získal :)

6ti měsíční velmi pěkný mladý pes, excelentní hlava, super oči a skus, pěkná horní i dolní linie, pěkná pevná hruď, korektní v pohybu. Je fantastický! Velmi pěkný pohled.

Agáthka pro změnu:

6ti měsíční elegantní fenka, z dobrého vrhu, pěkná hlava, pěkný pigment, dobré zuby, elegantní vrchní linie, pěkné úhlení zadní i přední, velmi milý výraz, dobrý pohyb.

Separator

Pro pokračování štěněčích příběhů klikněte na Deníček štěňátek II, pro současné novinky ZDE.chs Excellent Bahati
Golden Retriever
 
www.excellentbahati.com
tel.:+420 604 119 919
© 2010 Excellent Bahati | All rights reserved.
webdesign by
moonbarks